Vějířky z papíru

– efektní ozdoba na náhrdelníky i náušnice.

Na náhrdelník můžeme navlékat vějíř jeden doprostřed mezi skleněné, nebo vyrobené korále, nebo použít víc vějířků menších.

Základem pro výrobu vějířku je obdélník papíru (asi 20cm x 3 nebo 3,5 cm), který musíme poskládat do tvaru harmoniky o šířce skladu 0,5 cm. Úspěch spočívá v barevnosti a pečlivosti s jakou vybarvíte čtverečky v síti o velikosti strany čtverečku 0,5 cm.
Použijte čtverečkovaný silnější papír, anebo karton, na který nakreslete čtvercovou síť o velikosti strany čtverečku 0,5cm.
Na lícní straně papíru vyryjte linky ve vzdálenosti 1 cm, podle kterých budete vějířek skládat. Na rubové straně pak vyryjte linky - první linku 0,5 cm od kraje a ostatní opět ve vzdálenosti 1cm.
Papír pomalujte barevnými čtverečky a proužky (popisovačem barvami). Pěkné jsou pravidelné vzory a výrazné barvy, zvlášť pěkná je kombinace se zlatou a stříbrnou barvou. Můžete nalakovat.

Po zaschnutí papíru pečlivě skládejte podle vyrytých linek.

Harmoniku propíchněte jehlou s dvojitou nití a svažte tak, aby vějíř byl uprostřed. Oběma konci nití provlékněte jeden ozdobný korálek (nebo i více), nitě opět rozdělte a navlékejte na oba konce další korále.

Přejeme hodně zdaru a moc parády, které s korálky uděláte!