Udele_7_1.jpg (3566 bytes)Něco dobrého "na zub"

Minidortíčky


Jistě se vám stává, že máte chuť na něco dobrého. Jdete otevřít ledničku a jste zklamáni, že tam není něco moc dobrého a jíte vše, co lednička dá. To je jedna možnost Ta druhá je, že z toho, co si najdete, uděláte ještě něco lepšího, a nejen pro sebe!
Najdete-li banány a kulaté dětské piškoty, můžete připravit snadno toto velmi jednoduché pochutnání:
Oloupané banány nakrájejte na kolečka asi půl centimetru vysoká. Vezměte vždy dva piškoty a slepte je kolečkem banánu. Pokládejte na podnos pěkně vedle sebe a vydržte je ještě chvíli nejíst. Dejte je do ledničky odležet, a pochoutka pro celou rodinu, nebo návštěvu kamarádky je hotová.
Banán byste měli nejdříve umýt, vyloupnout ze slupek a pak si ještě opláchnout ruce. Možno moje rada je přehnaná, ale povrch banánu je ošetřen chemikáliemi, a těch máme i tak dost v jídle a kolem sebe! Vždy pořádně omýváme všechno ovoce.

Vylepšení této pochoutky

Ti větší z vás, kteří mají dovoleno vařit na sporáku, mohou si pochoutku vylepšit.
Spojené piškoty ukládáme na podnos a lžičkou polijeme polevou.
Jak udělat polevu?
Nejjednodušší způsob polevy je ten, že ve vodní lázni roztopíte čokoládu na vaření. Čokoládu nesmíme vařit! Srazila by se.
Rozlámeme ji do malého kastrůlku, který postavíme do většího, anebo na pánev s horkou vodou a jen mícháme. Raději už pod pánvicí netopíme! Stačí, když nejdříve přivedeme trochu vody skoro k varu, a do této vody postavíme kastrůlek s čokoládovou hmotou, a jen dobře mícháme.
Můžeme přidat ztužený tuk, kakao, máslo, i práškový cukr, (jen po lžičkách) smíchat, a za tepla rozetřít Důležité je pořádně rozmíchat a dostat čokoládu do vyšší teploty, ale jen natolik, aby se začala roztékat, na to jistě sami přijdete, jak to bude nejlépe. Nakonec žádný učený s nebe nespadl!
Upozorňuji, že udělat dobrou čokoládovou polevu není jednoduché, a bude lépe, poradit se před tím s maminkou, ta vám to napoprvé ukáže.