Malování na sklo

V dětské dílně vydavatelství Computer Press najdeme další zajímavou knihu 
 Susan a Martin Penny: "Malování na sklo"

Malování na sklo je publikace, která provádí čtenáře touto zajímavou atraktivní výtvarnou technikou. Vyčerpávajícím způsobem popisuje, jak se naučit malovat na sklo, a nejen to. Samotný popis technik spolu s obrázky vzbuzuje zájem vytvořit si ty krásné věci. Proto je kniha velmi podnětná a užitečná zejména pro děti, i když v této činnosti najdou zalíbení i dospělí. 

Úvodem kniha seznamuje se všemi potřebami a pomůckami k malování. Popisuje všechny druhy barev na sklo i na porcelán, rozpustné ve vodě i barvy toluenové, konturovací barvy i gely a jejich použití. Věnuje se přípravě skla před malováním
i jeho pozdějšímu ošetření a mytí. Autoři nezapomněli ani na použití různých efektních technik, třpytek a laků a velmi efektní zdobení umělými kameny. Samotné malování se podrobně popisuje od těch jednoduchých technik
s použitím šablony, jak ji připravit a přenést na sklo až po náročnější zdobení skla.

Nepostradatelné jsou rady a tipy, odstranění chyb i různé způsoby použití štětců, houbiček a jiných pomůcek.
V knize najdete náměty k tvorbě - jak si vyrobit krásné doplňky na stůl, džbánky, mísy, pohárky, exotické rámy apod. s použitím různých motivů. Je zde pamatováno i na vánoční ozdoby na stromeček, baňky podle vlastního přání.
Kniha obsahuje mnoho dobrých rad a podrobných návodů, jak vytvořit nezvyklé výrobky, například láhve art deco, nebo nápadité zavařovací sklenice. Množství kvalitních obrázků spolu s popiskami slouží nejen jako přesné návody, ale také jako podnětná inspirace k tomu, abyste se tímto výtvarným oborem zabývali. 
Zkrátka, to se musí vidět! 
Jako všechny ostatní publikace Dětské dílny i tato podporuje užitečné zájmy dětí.

http://www.knihy.cpress.cz

Hana Daňková