Podívejme se, co nám přináší  2. díl
Keramika pro malé i větší umělce z Dětské dílny nakladatelství Computer Press.
V prvním díle byly podrobně popsány všechny podstatné materiály a pomůcky této techniky, v druhé knize jsou tyto pojmy přehledně shrnuty tak, aby se v nich dobře orientoval i ten, kdo nemá první knihu.


Začátek knihy je opět věnován výrobě jednoduchých tvarů pro začátečníky.
Fotografie podrobně dokumentují postup výroby všech výrobků, zachycují ruce při práci. Podrobné obrázky jsou doplněny stručnými a srozumitelnými popiskami, jak se dá výrobek zhotovit. U každého jsou uvedeny všechny potřebné pomůcky. 

 

 

 

Výrobky mají svá jména, jako sova, housenka, jezevčík, vrba, panáček... Postupně jsou popisovány výrobky náročnější, všechny se však dají po předchozí průpravě zvládnout.
Kniha obsahuje cenné poznatky zkušeného keramika, jak ozdobit, přikrášlit výrobky, aby z nich byly atraktivní drobnosti a dárky.

 

 

Přestože v knize není použití hrnčířského kruhu,  je zde popsána výroba nádob z plátu stočením. Výsledkem jsou půvabné hrníčky, kořenky, talířky a misky. Nechybí ani vánoční ozdoby.

Kniha zaujme menší i větší děti a zprostředkuje jim užitečnou zábavu. Je velmi inspirující, děti mohou vyrábět nejen přesně podle popisu, ale jistě najdou své vlastní vyjádření a provedou své vlastní nápady.

http://www.knihy.cpress.cz


Hana Daňková