Vystřihovánky jako hvězdy.

Udele_18_1.jpg (5426 bytes)

Ozdoby na stromeček v poslední chvíli

        Máme-li doma pružný drát (např.tenký stříbrný), uděláme Udele_18_2.jpg (1514 bytes)různě velké kruhy a drát spojíme. Nemáte-li drát, nastříhejte z tvrdého papíru proužky asi 1cm široké a spojte do kruhu - sešijte tou nití, kterou dále děláte osnovu pro ozdobu.

Jehlou s bílou nití upevníme do kříže nosné nitě, na které jemně nalepíme vystřižené  ozdoby, hvězdy, sněhové vločky, nebo jiné ornamentální tvary.
Udele_18_3.jpg (2673 bytes)Pokud nám nedrží ozdoba přilepená k niti, můžeme lepit vždy dvě ozdoby z obou stran nitě. Ozdoby nemusí být stejné. Papír na vystřihovánky - bílý, hezký je zlatý, nebo stříbrný.
Bílý papír můžeme postříbřit, posypat zlatým pískem (před tím naneseme trochu lepidla), nebo přilepit k nim nastříhané stříbrné pásky  jako třásně.

Jak vystřihneme hvězdu?
Čtverec papíru přeložíme po úhlopříčce, vznikne trojúhelník, který přeložíme na polovinu.  Děláme zástřihy do dvou stran takto složeného papíru. Je možníé i jiné složení papíru. Taky můžeme vystřihnout kruh a složit na libovolně velkou kruhovou výseč vždy překládáním na polovinu. Vystříhanou hvězdu narovnejte, nebo přežehlete. Pokud ji budete ještě malovat, není zapotřebí narovnávat.

Představivosti se meze nekladou!

Postup - co se týká velikosti:
Sami přijdete na to, jak velká musí být nastříhaná ozdoba.
Udele_18_4.jpg (7491 bytes)Čtverec na ozdobu by měl být přibližne opsaný kruhu z drátu, anebo poněkud menší.

Další možnost.
Nitěmi vypleťte řídkou pavučinu, a na ni nalepte hvězdičky a ozdoby.

 

 

Hvězdy a jiné tvary se dají zavěsit jen tak, na nitě, třeba několik vystřihovánek různých velikostí uprostřed slepených   - podle prvního obrázku.