Nejen na Vánoce


Nepečené moučníky
Jednoduchá příprava, kterou lehce zvládnou i děti!

Kokosové kuličky

100 g kokosové moučky, 100 g ořechů, 200 g moučkového cukru, 2 bílky a 1/2 lžičky kakaa smícháme v misce, prkénko posypeme kokosovou moučkou, hmotu vyválíme na šišku, nakrájíme na kousky a uděláme kuličky, které jemně obalíme v kokosu.

Hrozinkové kuličky

150 g hrozinek umyjeme, pokapeme rumem a necháme přes noc odležet, na druhý den smícháme se 150 g nastrouhaných ořechů, 150 g moučkového cukru, 150 g ohřáté čokolády. Děláme malé kuličky a obalujeme v čokoládové rýži, kakau nebo nastrouhaných oříšcích.


Oříškové nebo kokosové kuličky

150 g másla, 150 g cukru, 1/2 sáčku dětských piškotů, 2 žloutky, 1/2 dcl rumu nebo kávy, 100 g kokosové moučky, nebo strouhaných ořechů. Máslo, cukr a žloutky umícháme do pěny, dětské piškoty rozválíme a vše spojíme a necháme uležet. Kuličky obalujeme buď v kokosu, nebo oříškách.


Vosí hnízda

200 g mletých ořechů, 200 g cukru, 2 bílky a dětské piškoty. Ořechy s cukrem a bílky zpracujeme v jednolitou hmotu. Kalíšky na vařená vejce vysypeme cukrem a naplníme hmotou. Obrácenou vařečkou uděláme doprostřed jamku, kterou naplníme meruňkovou marmeládou, nebo náplní. Opatrně ke kalíšku přilepíme dětský piškot a vyklopíme.
Náplň: Utřeme 120 g másla, 50 g cukru, 1 žloutek.