Knížka z pohlednic pro nejmenší

Máte malého bratříčka, nebo sestřičku?
A doma staré použité pohlednice, které jste dostali?

Udele_12_1.jpg (15375 bytes)Knížečka z pohlednic se bude sourozenci velmi líbit, zvláště použijete-li na ni veselé obrázky, květinky, zvířata.

Jak to provedeme?

 

  1. Vybereme pohlednice tak, aby měly stejnou velikost, nemají-li, zastřihneme je.
  2. Pohlednice složíme vždy dvě a dvě adresami dovnitř. Vždy dvě a dvě sešijeme barevnou bavlnkou řídkým stehem kroužkovacím kolem dokola.
  3. Obšité pohlednice sešijeme k sobě buď na delších, nebo kratších stranách, podle toho, jestli jsme vybrali pohlednice na šířku nebo na výšku.

Vkusné vybrané obrázky tříbí vkus maličkých a určitě tato neobvyklá knížka je na dlouho zabaví, když vyberete třeba žertovné obrázky, velikonoční, nebo vánoční pohlednice.
 

Krabičky z pohlednic

Udele_12_3.jpg (9968 bytes)

Krabičky z pohlednic byly v módě pře několika desítkami let. Kbybyste takovou krabičku udělali Vaší babičce, měla by určitě radost. Krabička se dělá podobně jako obrázková knížka, zase musíme mít pohlednice stejné velikosto a po dvou je sešíváme k sobě. Krabičku sešijeme pevně z pěti dvoupohlednic a víko jen z jedné strany.
Podobně můžete sešít krabičku libovolného tvaru. Jednu  z nich zde máte na nákrese.

Udele_12_2.jpg (7593 bytes)Na dno vystřihneme obdélník ze dvou pohlednic a sešijeme k sobě . Vystřihneme dvě a dvě boční stěny, jejichž základny se musí shodovat se stranami obdélníku dna. Sešikmení musí být u všech čtyřech částí stejné, abychom dosáhli boční stěny stejně vysoké.

Tato krabička se hodí na postýlku pro panenku, třeba mladší sestřičce.