Vlastnoručně vyrobené korále

Letošní letní móda je hodně barevná, pestrá. Proto jednobarevná trička, která hodně nosíte, budou módní, když je doplníte pestrobarevnými ozdobami a nápadnými korálky, které si sami zhotovíte.
Jestliže jedna z použitých barev bude v barvě trička, nebo letních šatů, bude váš komplet přesně to, co móda požaduje. 
Přinášíme vám několik nápadů, jak si ozdoby zhotovit. Podívejte se doma, najdou-li se nějaké roztrhané korále, které můžete použít, i v obchodě jsou v prodeji různé korálky, které se dají vhodně smíchat s vašimi vyrobenými papírovými korálky.

Rolované korále.

jsou na výrobu velmi jednoduché. Potřebujete k tomu lesklý barevný papír, nejlépe dárkový, hodí se zlatý, nebo stříbrný, lepidlo, akrylové barvy, průsvitný lak (i lak na nehty) a brčko, nebo pletací drát, na které budete korále rolovat.Dají se vyrobit také z novinového, nebo krepového papíru.

Rolovat budete papíry tvaru, který je zeleně namalován na obrázku. Tyto tvary si  vystřihněte. Způsob stříhání je vyznačen na obrázku. Do středu každého nastříhaného proužku naneste trochu lepidla, které nanášejte kousek od širšího okraje proužku. Tento silnější konec (nenatřený) omotejte okolo brčka a rolujte tak celý proužek. Po stáhnutí z brčka poválejte v rukou, aby se lepidlo rovnoměrně rozložilo. Dbejte, abyste měli čisté ruce. Nechejte zaschnout.

Je vhodné vytvořit si korále dvou délek, které se při navlékání střídají.
Na válcové korálky potřebujete na rolování papírky obdélníkové, šířky 1 – 2 cm a délky od 20 do 30 cm.Užší korálky je možné vyrobit tak, že na jehlici namotáme lesklý papír potřený lepidlem a po stáhnutí rolky z brčka nastříháme na kousky požadované délky.
Lakování korálků je možno provádět také průhledným lepidlem, zředěním vodou.
Pro lakování korálky navlékneme na párátka, která do uschnutí napícháme do nějaké podložky, případně do přeříznuté čisté brambory.

Na korále z novinového papíru je vhodné použít delší nastříhané proužky. Tyto korálky musíme pomalovat barvami.

Korálky navlékáme na dvojitou silnější nit, na tenkou gumičku, případně na koženou šňůrku. Střídáme korále různé délky a barvy, prostřídáme s korálky skleněnými, zkrátka zde použijete svoji fantazii. Korálky můžeme použít i na náušnice.