MATEMATIKA - nejodpornější předmět?

RNDr.Hana Daňková

   
Podle velkého  množství žáků a studentů je matematika nejodpornější předmět
Neměli bychom s tím něco udělat?

Co kdybyste se podívali na matematiku trochu z jiné strany? Nejen ze svého úzkého pohledu. Proč je to tak důležité, ukáži vám na následujícím příkladu.

Jsou zde dva obrázky. Zachycují přesně stejnou situaci v 9 hodin 22 minut 30sekund. 

Na rohu stojí dům, kříží se zde dvě silnice, po obou jedou auta. Za pět sekund se srazí. Z prvního obrázku to nevidíte, přes roh domu není vidět, že po silnici za domem jede další auto. Kdybyste byli ve vrtulníku nad domem, je vám  teď, v 9 hodin, 22minut 30 sekund jasné, že rychle jedoucí auta se srazí.  To jsou ty dva   různé pohledy na stejnou věc, a vidíte, že  jsou úplně rozdílné. 
Zvykněte si na všechno se podívat ze všech možných pohledů. Velmi vám to prospěje. V životě je těchto situací mnoho, nejen v reálných situacích, jako byla tato, ale také například ve vztahu lidí. Zlobíte se na kamaráda, se kterým jste si doposud dobře rozuměli. Zkuste se podívat na příčinu své zloby z jeho hlediska, odpoutejte se od svého JÁ. Jen tak zjistíte, jestli máte pravdu. Když ano, můžete se zlobit dál, ale třeba taky zjistíte příčinu vaší roztržky a to, že ji nezavinil jen kamarád, ale také vy. Dobrých kamarádů je třeba si vážit. Jistě by vás mrzelo, ztratit dobrého kamaráda. 
A jak vás poučily obrázky, někdy je třeba se nad věc doslova "povznést".
Vím, ani kdybyste se nad učebnicemi matematiky vznášeli jako holubičky asi moc platné by vám to to nebylo.

 


Jiný úhel pohledu musíte hledat jinde. Zpočátku se na matematiku podívejte aspoň nezaujatě. 
Nevím, kolik let je vám, kdo tyto řádky čtete, co byste právě vy potřebovali objasnit, abyste přestali věřit nadpisu tohoto článku.
Ale vám všem bych řekla aspoň jedno. Věřte, že matematika je snadný a zajímavý předmět. 
Přeji vám, abyste poznali místo, ze kterého tomuto faktu uvěříte.
Občas si na těchto stránkách ukážeme nějaký jiný pohled na matematiku.Přečtěte si o tom.